HISTORIE

Po ukončení činnosti Stavebního podniku Ralsko a.s., byla v květnu roku 2003 s podporou liberecké společnosti SYNER s.r.o. založena společnost CL-EVANS s.r.o. Jejím cílem bylo zaplnit uvolněné místo na stavebním trhu nejen v oblasti Českolipska. V nově založené společnosti od počátku pracovala řada bývalých pracovníků Stavebního podniku Ralsko a.s., osvědčených a zkušených techniků a řemeslníků. Svou činností tak navázala na více jak dvanáctileté působení původní firmy, během kterého vznikla řada známých, úspěšných a do dnešního dne ceněných staveb, jako jsou např. Státní vědecká knihovna v Liberci (oceněná v roce 2001 titulem Stavba roku), výrobní závody Johnson Controls v České Lípě, Roudnici nad Labem a Stráži pod Ralskem, hypermarkety Hypernova v České Lípě, Dunajské Stredě a Ružomberoku, nákupní centrum Interspar v Mostě a celá řada dalších.

V roce 2014 se společnost CL-EVANS s.r.o. osamostatnila. Dnes realizuje stavby z celého spektra pozemního stavitelství. V témže roce společnost uspěla v silné konkurenci stavebních firem, které staví pro expandující obchodní řetězec LIDL a do dnešního dne zrealizovala či zmodernizovala na dvě desítky prodejen.

Naše hotové stavby byly oceněny různými cenami laickou veřejností i odbornou porotou. Např. v roce 2015 se stal Heliport Krajské nemocnice Liberec stavbou roku Libereckého kraje, v roce 2017 námi zrekonstruovaný objekt Q park v Měšicích získal ocenění Stavba roku Středočeského kraje a v roce 2020 projekt rozšíření kapacit Základní a mateřské školy v Třebotově získal dvě ocenění v soutěži Stavba roku Středočeského kraje za rok 2020. Obdržel „Cenu nadace pro rozvoj architektury a stavitelství za inovativní přístup k energetické koncepci“ a „Nominace na titul Stavba roku Středočeského kraje 2020“.